Avatar uživatele
Registrovaný

Může dítě mladší 12 let pokud má 156 cm a 53 kg jezdit na sedadle spolujezdce bez podsedáků?

Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda li může dítě mladší 12 let sedět na sedadle spolujezdce když má 156 cm a 53 kg bez podsedáku?Díky za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

NE. Řidič je povinen přepravovat osobu mladší 12 let nebo osobu mladší 18 let a menší než 150cm na sedadle vedle řidiče pouze za použití zádržného systému.
Z toho plyne, že dítě mladší 12 let nemůže být bez sedáku přepravováno na sedadle vedle řidiče.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

MŮŽE, protože jsou splněny ´váhové´ i ´velikostní´ limity. Limit věku 12 let pro tyto účely již v zákoně není uplatněn.

---------

§ 6 zákona o silničním provozu

(1.b) Řidič motorového vozidla je povinen nepřepravovat ve vozidle..., které není vybaveno zádržným bezpečnostním systémem:
a) dítě mladší tří let
b) dítě menší než 150 cm na sedadle vedle řidiče,

1.c) přepravovat ve vozidle kategorie..., které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem, dítě, jehož tělesná hmotnost nepřevyšuje 36 kg a tělesná výška nepřevyšuje 150 cm, pouze za použití dětské autosedačky


Avatar uživatele
Stříbrný

zákon nezná pojem podsedák, ale je autosedačku. Ale to je na delší právní rozbor.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 233
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.