chelty

Může delší telefonovaní způsobovat rakovinu a jiná onemocnění?

Nedávno jsem četl že přílišné telefonování může spůsobit vážna onemocnění dokonce to prý může dojít až k rakovině. Přijde mi to absurdní. Můžete se mi na toto téma nějak vyjádřit?

Nejlepší odpověď
anonym

Vyhřívací poduška nebo el. holící strojek by musel taky spustit bujení. Mikrovlny mohou zahřát buňku, podobně jako ohřívač pod rukama když je ti zima. Souvislost vzniku rakoviny s mobilním telefonováním nebyla potvrzena a vše jsou jen dohady.

Další odpovědi
SeptikB

Samozřejmě, že to není vědecky prokázáno. Kdyby se to totiž prokázalo, tak trh s mobilními telefony skončí, což samozřejmě nikdo nechce. Budete si muset počkat, až za nějakých 50 let přiznají vědci barvu. ANEBO je to opravdu současnými technologiemi neprokazatelné, což ale nic neznamená – Marie Sklodowská se taky vesele ozařovala uranem a než se přišlo na to, že jí to rozkládá tělo, bylo už pozdě.

Ale abych se dostal k tomu vyjádření: existují lidé, kteří při telefonování cítí bolesti hlavy. To, jestli je to věcná a prokazatelná souvislost, už nechám na vás. Jim taky přijde absurdní myšlenka, že telefonování není zdraví škodlivé.

venkovan

Jiné onemocnění určitě. Deformace šlach, svalů, prstů apod., od neustálého držení telefonu u ucha.
Další může být úraz, kdy například se opaříte horkou kávou, protože hrnek pálí do jedné ruky a druhá není k dispozici, protože je u ucha s mobilem.
Možné je proto vše. Delší telefonování se může projevit i na psychice člověka – když mu přijde účet za telefon.