Kefra

Může dcera přestat chodit do volitelného předmětu?

Chtěla bych se zeptat, dcera měla vloni ve škole volitelné dva předměty a vybrala si Německý jazyk. Už se ho účí dva roky. Teď má problémy s tímto předmětem, má z toho i zdravotní problémy, nebaví jí to a nejde jí to a chtěla bych se tedy zeptat, zda do něj musí pořád chodit nebo ne? Kdyby to byl normální povinný předmět, tak to je mi jasné, ale když byl volitelný? Velmi děkuji.

Nejlepší odpověď
Awe

Ano musí.Je to předmět jako každý jiný pouze si může zvolit jaký

Další odpovědi
vivatisCZ

U nás na škole máme možnost přestoupit z jednoho předmětu do druhého.

www

Fundované odpovědi dá třídní učitel.

da ny

Volitelný předmět je předmětem povinným v rámci školní docházky.
Dcera si mohla na gymnáziu vybrat na 1 školní rok. Předměty byly jednoleté. Na některé byla návaznost a tedy možnost pokračovat ve 2. školním roce.
Po roce měla možnost změny a vybrat z nabídky školy předmět jiný.
Studenti byli vždy školou informováni o nabídce a všech možnostech,
přihlašovali se prostřednictvím školního webu.

anonym

Školní předměty jsou povinné, volitelné (ale ty jsou také povinné, jenom má žák na výběr např, ze dvou jazyků) a nepovinné (do nepovinných předmětů chodit nemusí, ale pokud už se pro takový předmět rozhodne a potom ukonční docházku bez závažných důvodů, tak bude mít problém s nesplněním docházky).