MUZE DAT ZAMESTNAVATEL VYPOVED

nene jedna se o to,ze pozadoval potvrzeni jakoz to preventivni o zpusobilosti me prace,coz jak jsem psala nejsem zdravotne zpusobila k me praci a zamestnavatel mi zdelil,ze mi da vypoved dle § 52/c a pokud by se jednalo o §52/d ,e je narok na odstupne a v jake vysi dekuji

Nejlepší odpověď
standa

…pokud byste dostala výpověď podle § 52/e, tak nárok na odstupné NENÍ.

Jestliže vám zaměstnavatel oznámil, že vám hodlá dát výpověď dle § 52/c, tak musí počítat s tím, že vám bude příslušet odstupné.

Pokud s tím budete souhlasit, tak už bych jen ´řešil´ období výpovědní doby (během kterého nejspíš nebudete moci pracovat) a doporučil bych Vám, abyste zaměstnavateli navrhla, že skončíte okamžitě DOHODOU dle § 52/c s tím, že vám budou vyplaceny 4 platy.

4 platy proto, že pokud byste dostala výpověď, tak byste měla nárok na mzdu (či náhradu mzdy) za 2 měsíce výpovědní doby + 3 platy odstupného. A vy odejdete ihned, tak proto ten kompromis 4 platů.