BENYTA

Může dát SPZ do depozita i NEMAJITEL auta,např.kamarád? A co bude potřebovat – malý i velký TP?

Jde mi o povinnost vkladu v místě trvalého bydliště majitele.
Doplňuji:
Upřesňuji otázku – mám darovací smlouvu (notářem neověřenou),na auto,tech.průkazy jsou nezměněné – vystavené na původního majitele. Pojistka je na mě,končí s koncem roku. Auto nepoužívám,ale uvažuji o tom v budoucnu – pokud se vyplatí jeho renovace,aby prošlo TK. Proto by se mi vyplatilo uložit SPZ do depozita,než se rozhodnu,jestli zprovoznit nebo recyklovat.Trvalé bydliště majitele v TP je v jednom okrese,moje v jiném okrese a bydlím též jinde,všechny tři místa,každé jedno,je od sebe cca 100km.

Nejlepší odpověď
anonym

„Nemajitele“ auta snadno vybavíš plnou mocí (pro jistotu s ověřenými podpisy) – stejně mu musíš předat značky a TP a ORV.
Doplňuji:
Ad doplnění: Předpokládám, že není uhrazeno EKO (jinak bych doporučil napřed auto na DI převést na tebe) – nech si od dárce vystavit ještě plnou moc k uložení do depozita (a pro jistotu ověřit podpisy na darovací smlouvě i plné moci u notáře).
A dej si ´pozor´ na dvě věci – jednak na automatické prodloužení (obnovení) pojistky a pak na STK – pokud auto nebude mít platnou STK, ´nevyndáš´ je z depozitu.

Další odpovědi
anonym

Je třeba

  • plná moc
  • malý a velký TP
  • vyplněná žádost
  • doklad totožnosti
  • registrační značky (dříve SPZ)

cukrar

Pokud je v techničáku uveden někdo jiný jak vy, což je asi původní majitel, musíte kamaráda vybavit plnou mocí, bez úředního ověření. První bude vystavena (jako) od osoby zapsané na posledním místě v techničáku, aby odhlásil vozidlo z prodejce na Vás, jako kupce. Druhá plná moc bude od Vás a zplnomocníte ho k dokončení změny na Vás. K tomu musí být evidenčka. Bude muset zaplatit 800Kč + eko daň.
Ve Vašem případě bychale navrhl, abyste jménem osoby zapsané v techničáku uložil značky do depozita. Až dáte vozidlo do pořádku, tak pak teprve nahlásit změnu majitele.

Plné moci ani kupní smlouva nemusí být ověřená!!

BENYTA

Po shrnutí všech vašich odpovědí,za které děkuji,jsem se rozhodla zaplatit si na čtvrt roku pojišťění…a problém vyřeším příští rok.