tencosepta

Může dát škola přes prázdniny domácí úkol a pak ho vyžadovat?

mám na mysli všechny tři typy škol (ZŠ, SŠ A VŠ).

Odpovědi
setapouch

Pokud to skolni rad nevylucuje, proc ne?

anonym

To jsem nezažil, prázdniny jsou na oddých, ne opakování, výjimka na opravku. Představ si, že dostaneš ůkol v poslední třídě, komu jej odevzdáš, už nejsi žákem, studentem. V případě mezi školními roky, to jako po zpracování ůkolu půjdeš do nižšího stupně, bys jej odevzdal? Podotýkám jen u ZŠ SŠ, u VŠ nevím. Myslím klasické 2 měsíční prázdniny.
U prázdnin ve školním roce, vánoce, Velikonoce, jarní apod. mohou dát úkoly, hlavně u SŠ, třeba se dělají semestrální práce.

da ny

Na VŠ žádné prázdniny nejsou…
Na některých VŠ končí zkoušková období v květnu a červnu.
Vyučující jiných VŠ vypisují 1., 2. a 3. termíny zkoušek vždy několik) na měsíci červenc a srpen :)

led

Školské prázdniny sú prioritne určené na oddych, ale je prirodzené, že žiaci pred začiatkom nového školského roku si zopakujú učivo predchádzajúceho školského roku. Zjavne ide o domácu úlohu tohto typu, zopakovať a byť pripravný na nové učivo, to nikdy neuškodí.