pizlicka

Může dát manžela k soudu? Více v popisu otázky.

žena-plny invalidni duchod-uzkostna porucha se středně těžkymi depresemi,aga­rofobie,trpí sebeobviňováním.šla pro pomoc za manželovou psychiatričkou­,ktera ji doporučila psychologa a na cestu ji dala papír pro psychologa s informací-příčina-DLOUHODOBÉ FYZICKÉ A PSYCHICKÉ TÝRÁNÍ Z MANŽELOVE STRANY.pokud ji tohle potvrdi i psycholog,muze se tato žena soudit,aby ji manzel platil do doby,nez se vyléčí,a bude se schopna starat sama o sebe,i přes to,ze žijí v rozluce?jak postupovat?

Odpovědi
Rokio

Pokud ta žena od muže je týrána, tak to může dát soudu a s nejvyšší pravděpodobností ten soud vyhraje.

Nuk nuk

Pokud má takovýto doklad od psychiatra, tak samozřejmě může manžela udat na policii, ale ta musí situaci ještě proštřit, dřív než může soud manželovi uložit jakýkoliv trest.