honza95454

Může cyklista jet po chodníku?

Zdravím, dnes se ke mě doneslo, že cyklista může jet po chodníku, avšak nesmí převyšovat rychlost chodce. Je to pravda? Dle jaké rychlosti se to měří?

Díky, Honza

Nejlepší odpověď
zzzzz

Cyklista může jet po chodníku jen pokud je označen jako stezka pro chodce a pro cyklisty, nesmí však ohrozit chodce a pokud je na této stezce vyznačen pruh pro cyklistu, tak jej musí využít.

Jinak hrozí pokuta do 2000kč. O tom co píšeš jsem neslyšela.

Další odpovědi
klumprt

doplním zzzzz:

§ 53 odst. 2 a § 57 odst. 5, 6 zákona č. 361/2000 Sb.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h2d3­.aspx

Drap

Nevím, odkud je taková informace. Považuji to za hloupost. Chodník je určen pro pěší.

cukrar

cyklista, ale jen dítě…může jezdit po chodníku..

bolak

Já pamatuju jak nám na škole 2 policajtky říkaly, že když jsem na přechodu a sesednu z kola, je ze mě chodec, ale jakmile přehodím nohu přes rám, stávám se cyklistou a i když budu mát obe nohy na zemi a pojedu rychlostí 2 šneky/hod., tak pokud mě na přechodu srazí auto, tak to vodseru já.