Avatar uživatele
Registrovaný

Může cyklista jet po chodníku?

Zdravím, dnes se ke mě doneslo, že cyklista může jet po chodníku, avšak nesmí převyšovat rychlost chodce. Je to pravda? Dle jaké rychlosti se to měří?

Díky, Honza

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Cyklista může jet po chodníku jen pokud je označen jako stezka pro chodce a pro cyklisty, nesmí však ohrozit chodce a pokud je na této stezce vyznačen pruh pro cyklistu, tak jej musí využít.

Jinak hrozí pokuta do 2000kč. O tom co píšeš jsem neslyšela.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

doplním zzzzz:

§ 53 odst. 2 a § 57 odst. 5, 6 zákona č. 361/2000 Sb.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/silnicni-pro voz/cast1h2d3.aspx


Avatar uživatele
Zlatý

Nevím, odkud je taková informace. Považuji to za hloupost. Chodník je určen pro pěší.


Avatar uživatele
Stříbrný

cyklista, ale jen dítě...může jezdit po chodníku..


Avatar uživatele
Zlatý

Já pamatuju jak nám na škole 2 policajtky říkaly, že když jsem na přechodu a sesednu z kola, je ze mě chodec, ale jakmile přehodím nohu přes rám, stávám se cyklistou a i když budu mát obe nohy na zemi a pojedu rychlostí 2 šneky/hod., tak pokud mě na přechodu srazí auto, tak to vodseru já.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.