martin21000

Může čokoláda někdy projít?

Třeba po nějakých x letech? Nebo je vážně tak odolná vůči plísním apod.?

Nejlepší odpověď
anonym

Čokoláda rozhodně zplesnivět může – ale pravděpodobnější je, že se ´jen´ na povrchu vysrážel tuk – což vadí na pohled, mírně zhorší chuť, ale jinak nejde o zdraví škodlivý projev.
Kam může tuk i žluknout – to poznáš čichem i chutí – a takovou čokoládu už ´bych určitě nejedl´…
😉

Další odpovědi
Noga

Čokoláda obsahuje tuk a cukr, vše co bakteriím chutná. Čím víc toho obsahuje, tím rychleji se zkazí. Takže nějaká mléčná, nejlépe s náplní se ti zkazí rychleji než nějaká hořká, nepřislazovaná. Samozřejmě záleží i na skladování, v ledničce vydrží i několik let. Odbalená a položená na kuchyňské desce bude plesnivá rychleji.

quentos

je to k nevíře, ale kdysi u babičky jsem skutečně zažil i plesnivou čokoládu. Prošlá byla tuším dva roky.

marci1

Zplesnivět může. I čokoláda má datum, do kdy se má spotřebovat. Nejhorší je, když někdo, kdo ji dostal, si ji doma uskladní a po čase ji někomu zase daruje. Známé se to stalo, dostala čokoládu s červy. ☹

klob1

Záleží na skladování a kvalitě. V pohodě byla i čokoláda prošlá 5 let. A měli jsme čokoládu i neprošlou a byla plesnivá. Nebo také zešediví občas. Také se pár lidem stalo, že to měli s masem dokonce. Jo, červík, to byla asi u nich návštěva.
To samé je zkušenost se sušenkami. Někdy se koupí už takto upravená od obchodníka, jako chléb uvnitř plesnivý a lidem chutná, nebo jogurty. To už tu tak někdy je. Nejlépe jsou ty zeleninové hamburgery. Paní, to je asi novinka, teď. Budou dražší, tak si je nechte. Jenže, tato mají být masové/(kuřecí nebo jiné,ale jistě ne zeleninové) Tak to ne té čokoládě není plíseň,ale zelenina, to je jen novinka a Češi, vy to neznáte, to je přece na západě normální. Jen vy jste zatvrzelí tady. Ne, to není nadávka. Jen myšlenka toho prodávajícího člověka, jak prodat. Ale tak to v obchodě také chodí.Jen praxe.