Může člověku ublížit rak, když ho napadne klepety při koupání v rybníku?

Nejlepší odpověď
anonym

Já – když jsem chtěl raka ulovit, jsem musel dlouououze pátrat…
Varianta, že rak číhá na člověka a těší se, jak jej „napadne“ je ´silně´ úsměvná…
To už ti spíše kapr požužlá…
😁

Další odpovědi
www

Nevím sice co si představit pod pojmem ublížit, ani netuším co bys musel při koupání provádět aby se rak bránil.
Může tě pouze štípnout za přepokladu, že jej bereš do ruky, což není nic vážného. Pouze to ucítíš a hlavně se lekneš. Jakmile jdeš po dně, uteče dřív, než na něj můžeš šlápnout.
Zkušenost

mosoj

Člověče, někde jsou ještě raci v rybniku ?

anonym

Jako dítě jsem u babičky chodila s místními kluky na raky do říčky. Držela jsem se sice trochu stranou, ale brodili jsme se vodou a kluci hmatali pod kořeny stromů, které rostly v těsné blízkosti vody. Nepamatuji si, že by byli kluci nějak extra opatrní, ostatně „lovili“ naslepo a také nepamatuji, že by je některý štípnul. Zato si dobře pamatuji tu jejich chuť, když byli hotoví…ti raci 🙂

petra15

minerz, znám prípad, kdy rak volal na trpaslíka „stuj, nebo ti ukousnu ruku“, trpaslík to nebral vázne a sel dál…a tak mu ten rak ukousnul ruku, a pak zase kricí trpaslíku stuj nebo ti ukousnu druhou ruku, ten ale sel dál, a tak mu ukousnul i druhou ruku, a kricí stuj nebo ti ukousnu nohu, ale ten sel dál a tak mu ukousnul nohu, a trpaslík skákal po jedné noze a zase nechtel zastavit, a tak mu rak ukousnul i zbývající nohu, trpaslík se zkácel do trávy a povídá : „no a ted jsem mrzák“ !

Emefej

Může ublížit asi stejně, jako rozzuřená žížala.

honza19hk

ne.A i kdyby nic se ti nestane jen to trochu bolí.