bolak

Může člověku dlouhodobé užívání ibalginu způsobit nějakou újmu?

Nejlepší odpověď
hanulka11

stačí si přečíst příbalový leták

může poškodit játra a žaludek

jak jistě víš je to lék který tlumí částečně bolest a nesmí se brát tedy dlouhodobě – bolest jak známo něco signalizuje ,proto je pak třeba hledat jak ono onemocnění léčit a ibalgin nic nevyléčí jen je přechodnou „berličkou“

Další odpovědi
venkovan

Ano. Není poslání ibalginu aby se dlouhodobě užíval, ale aby pomohl utišit nemoc či bolest. Ale potom se musí řešit příčina nemoci. Ibalgin, pokud vím, se používá i na bolesti pohybového aparátu apod. A ty bolesti může výrazně a dlouhodobě omezit správné cvičení a zatěžování těla.
Nicméně – záleží na lékaři zda ho dlouhodobě doporučí. Ordinovat si o o své vůli a dlouhodobě nebude to pravé. Já ho například nesmím, takže i to je jisté varování, že z dlouhodobého hlediska (otázkou je co je to dlouho)to nebude to nejlepší.

pusinka50

Ibalgin nesmí brát lidi s vředy v žaludku, na dvanáctniku apod., protože způsobuje potíže v žaludeční sliznici a vůbec v trávicím ústrojí. Ověřila jsem si to sama na sobě, 2 měsíce jsem ho brala na bolavý zub a pak mě 2 měsíce příšerně pálila žáda, že to nešlo bolestí vydržet a skončila jsem na práškách Helicid, Gasec, které upravují příliš kyselé prostředí žaludeční sliznice, když špatně funguje zpětná klapka v jícnu.

samicek333

Já myslím, že akorát nebude tak moc fungovat, než když jste si ho bral poprvé, protože si na něj tělo zvykne.

briketka10

používám raději Ibumax, nemá červené zabarvení jako Ibalgin, to působí špatně na žaludek a celou trávicí soustavu..