Jájuš

Může člověk ztratit práci v nemocnici jen díky tomu, že dochází k psychologovi?

Moje máma pracuje v nemocnici. Bohužel má teď psychické problémy a bude docházet k psychologovi. Mohla by tak ztratit práci?
Doplňuji:
Moje matka pracuje na dialýze, myslím, že to nebude žádný problém…

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud jí její zdravotní stav nebude překážkou v práci, tak ne. Teoreticky…
😉

Další odpovědi
anonym

Hlavně, ať zavírá okna, pokud je z Liberce, moje mamka tam pokaždý nastydne 🙂
To je vtip, neplaš se. Jde o to, jak velký problém má, pracuje mezi lidmi, psychicky musí být absolutně v pořádku.

marci1

Neměl by to být problém. Pokud bude svoji práci zvládat, tak ji může vykonávat dál. Záleží i na tom, co ji doporučí lékaři. 🙂

huxa

V postkomunis­tických státech se stále berou lidé, kteří chodí k psychologovi, jako „divní“, tudíž nikdo jí nemůže zaručit, že si na ní nadřízený nezasedle až ji nakonec nevyhodí, ovšem nemůže jí to zdůvodnit tím, že chodí na seance k psychologovi.
Psycholog je povídací doktor. Psychiatr dává léky. K psychiatrovi jdeš, když máš nějaké problémy, k psychologovi když tě něco tíží, jak potíže v rodině, tak třeba stres a můžeš si s ním profesionálně popovídat (resp. on je profesionál v povídání si 🙂 )

ivzez

Záleží na tom, jakého druhu jsou maminčiny problémy,
zda mohou či nemohou ovlivnit její práci.

Návštěvy psychologa samy o sobě nemohou vést k výpovědi.
Ovšem psychické problémy, které by se promítaly do práce
nebo do vztahu k pacientům či dalším zaměstnancům, ano.