charliesheep

Může člověk znát cizí jazyk,aniž by o tom věděl?

Na jedné akci jsem se rozpovídal ze spaní-italsky a dle slov kamarádky,kterou k tomu zavolali,protože zmíněný jazyk studuje,celkem srozumitelně a plynně.Italsky umím jen pozdravit a pár jednotlivých slov.Jak je tedy možné,že z mé maličkosti vypadlo ve spánku,podpořeném alkoholem,pár souvislých a srozumitelných vět?

Nejlepší odpověď
Led_

Najčastejšie sa to stáva v mnohorečových mestách, domáci ľudia sa medzi sebou dohovoria a pritom si vôbec neuvedomujú, že spolu hovoria rôznymi jazykmi.
Príklad Hovorí sa, že správny Prešburák (pôvodný obyvateľ starej Bratislavy) ovláda maďarsky, nemecky, česky, prešburácky, čiastočne slovensky a čo to cigánsky (je to pravda, v meste žili a stretali sa Rakušania, Maďari, Česi, Slováci a Rómovia)

Další odpovědi
bolak

Jó, to je prostě mozek, to je „normální“. Někde si to pochytil a uložilo se ti to do podvědomí, aniž bys to věděl, člověk si totiž „pamatuje“ úplně všechno co za svůj život prožil, lidskej mozek je tak nastavenej, aby zapisoval všechny události se všmi detaily, jedinej problém je v tom si je potom vybavit. Nicméně existujou neurologický poruchy, kdy se právě tahle ta funkce mozku nějakým způsobem rozhasí, a pak si člověk vybavuje úplně všechno co kdo kdy řek a nebo udělal, což je potom tragédie. Kdysi sem o takovým případu čet kapitolu v jedný knize. Pacient nedokázal prakticky vůbec sociálně fungovat, protože si pomatoval všechny urážky, lži, podrazy co na něm kdy kdo napáchal, který normální člověk po čase zapomene. To se pak těžko někomu věří a nebo odpouští…

Z nás ostatních se dají tydle informace alespoň částečně vytáhnout při hypnóze, pokud jsme na to stavěný.

A co se týče ještě těch jazyků, tak jsou známé i bizarnější případy než ten tvůj:

http://tn.nova­.cz/zpravy/za­jimavosti/zahad­ni-lide-hauser-a-novak-prisli-z-budoucnosti-nebo-z-jine-planety.html
http://www.no­vinky.cz/koktej­l/122669-cesky-zavodnik-zacal-po-urazu-mluvit-anglicky.html

zjentek

Tak to nevím .) ..mám opačný problém. Znám cizí jazyky, aniž by o tom věděli ostatní .)

Ku

dělají si z tebe srandu ;) a nebo jsi ten člověk, co je přes noc někdo jinej atd. ale dle mne to možný neni :( tak bych se mohl vožrat a přijít ke zkouškám z AJ, a mam to v kapse :D

Braník

může se to stát ve spánku jak sám píšeš,
pak se vzbudíš a neumíš nic,jen češtinu