Muže člověk žít v ČR a nebo někde na planetě zemi a neplatit daně?

Doplňuji:
Třeba ja si umím žít tak že bych nemusel platit ani za toaleták natož za jídlo :) a za boudu v lese se nájem neplatí :)

Nejlepší odpověď
Drap

Teoreticky ano, prakticky by to však bylo velmi problematické.

Další odpovědi
www

Ano.
V ČR takových je a žijí často lépe než většina ☹
Tito lidé žijí ve vyspělých státech na celé planetě, jednoduše parazitují na společnosti, využívají všech sociálních podpor jen co to jde.
Jsou ale i většinou málo známé populace obyvatel civilizací ještě nepostižené a neznající peníze, natož daně.
Doplňuji:
‚Nepřizpůsobiví‘ nepracují, daně sami neplatí a státní peníze berou. Třeba také bezdomovci se přece ničeho nezákonného nedopouštějí.
Praxe

Radomír.cz

Možná na nějakém neobydleném ostrově.

petra15

A nezije takto v Cechách 98 % Cikánu ? V Cíne by nic nedostali, a to je komunistický stát…:)

Jindra B

I nepřizpůsobiví platí daně ! Daně z přidané hodnoty. Pokaždé, když se rozhodnou si něco koupit, tak platěj daně.

Melkor

V ČR ne ale někde na planetě ano: http://www.da­narionline.cz/ar­chiv/dokument/doc-d9154v11973-danove-raje-jsou-i-v-evrope/

anonym

Ano – samozřejmě – ale není to legální (takže takový člověk riskuje minimálně právní postih).
…„Někde na planetě Zemi“… – no, možná ano, ale nevím o státě, kde by člověk nemusel platit daně v žádné formě a výši.