Pohodar87

Může člověk vystudovat dva magisterské obory na základě jednoho dokončeného bakalářského studia?

Eviduje se to nějak? Nebo teoreticky stačí 7 let studia a člověk dosáhne Bc. ten nahradí třeba Ing a pak půjde na další navazující studium ve stejném zaměření a získá třeba Mgr. ? V poslední době jsem slyšel, že to to tak nejde, ale to je podle mě nesmysl.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Jde to. Já to tak měla, akorát jsem studovala oba dva magisterské obory současně. Spíš jde o prachy. Ze zákona máš „dovoleno“ studovat na jeden titul z každého stupně. Takže když si udšláš jednoho inga, a pak pujdeš na magistra, tak budeš muset u druhého studia za každý započatý rok zaplatit 2 000,– Obejít se to dá tak, že budeš studovat oba obory současně a současně je i ukončíš.
Pak je ještě otázka, jestli ti škola u navazujícího oboru uzná plně bakaláře pouze z podobného oboru nebo je také možné, že ti ho uzná, ale budeš si muset nějaké zkoušky udělat dodatečně.

Další odpovědi
Dochy

Pro přijímačky na magisterský obor jsou nějaké požadavky, zpravidla absolvování bakalářského studia (někdy z určitého oboru) a složení zkoušek. I když vás někde přijmou, tak bakalářské studium máte pořád úspěšně za sebou, a můžete se hlásit na jinou školu, které vaše dosavadní výsledkypro přijetí stačí.

Nejsem si jist s tím, že můžeš studovat z každého stupně jen jednou. pokud se dobře pamatuju (ale mohlo se to změnit) pak bylo možné klidně studovat 2× ing. po sobě. Problém byl, pouze ten, že od přijetí na VŠ do získání titulu bylo možné „bezplatně“ absolvovat jen základní počet semestrů +2 navíc. Po získání titulu bylo možné jít zas bezplatně na další studium.

Další státní znevýhodnění za dlouhé studium byla ztráta studentských výhod ve 26letech (zdrav. pojištění, doprava,…)

Pohodar87

Podle mého je to tak, že máš do 26 let nárok na jedno bakalářské a magisterské studium zdarma. Pak i při nepřekročení 26 let, by si člověk s Ing. co by se opíral o další magisterské s dokončeným titulem Ing nebo Bc. tak by měl platit max 5 000 za semestr. Pořád by studium magisterského navíc vyšlo levněji než na soukromé škole. To byla taková má úvaha, kdybych šel přímo za ZŠ na střední a bakalářské studium, následně na navazující tak by mi vyšel max rok magisterského studia navíc po překročení hranice 26 let. Díky za info, taky si myslím, že pokud chce jít mimo zaměření uchazeč, musí znova vystudovat od bakalářského studia. Pokud ovšem udělá třeba daně jako Bc. a pak jde do navazujícího program třeba finance. Ten udělá a pak jde zase třeba studovat marketing s titulem Mgr. tak má tu cestu snadnější, než kdyby jako ekonom s titulem Ing. chtěl jít pedagogickým směrem. Snad jsem to napsal srozumitelně tu svoji úvahu.