Avatar uživatele
Maggie.b

Může člověk uctívat více náboženství?

Může někdo uctívat např.: křesťanství a buddhismus?
Jen by mě to zajímalo…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4714 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Berušinka

Ne, to je blbost podle mě.
Buď jedno nebo druhé. Např. v Bibli stojí, že: nebudeš mít jiného Boha mimo mě. Pokud je člověk pravý křesťan, tak žádné jiné náboženství neuznává. A pro ostatní náboženství to také platí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

A mozne take je , ze vsichni veri v jedno a to same , jen neveri , ze to je jedno a to same. Jen ty nazvy Buh – Allah … jsou jine . -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ValkyraR

Krásným příkladem uctívání a života podle více náboženství je Japonsko,kde Lidé uctívají šintoistická i buddhistická božstva.Také křesťanství je zde zastoupeno.Není vzácnost, že svadby,pohřby i křtiny jsou vedeny v jiných chrámech a dle jiných náboženských tradic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

nůže se vše, ale tyto dvě náboženství se vylužují, takže to závisí jen na daném člověku ;D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DDarent

ano, ale bylo by to proti jejich pravidlům- 1. bůh, takže by byli jenom ze čtrtky věřící…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Aga

Znám člověka, který říká že uznal Krista za svého spasitele, ale přitom se počítá k budhistům. Já osobně jsem křesťanka a vím, že tato dvě náboženství se v některých věcech zásadně neshodují.Utrpe­ní,vykoupení,re­inkarnace a další.Pravý budhista nemůže být pravým křesťanem a naopak.

před 4692 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek