Maggie.b

Může člověk uctívat více náboženství?

Může někdo uctívat např.: křesťanství a buddhismus?
Jen by mě to zajímalo…

Nejlepší odpověď
Berušinka

Ne, to je blbost podle mě.
Buď jedno nebo druhé. Např. v Bibli stojí, že: nebudeš mít jiného Boha mimo mě. Pokud je člověk pravý křesťan, tak žádné jiné náboženství neuznává. A pro ostatní náboženství to také platí.

Další odpovědi
anonym

A mozne take je , ze vsichni veri v jedno a to same , jen neveri , ze to je jedno a to same. Jen ty nazvy Buh – Allah … jsou jine . -iv-

ValkyraR

Krásným příkladem uctívání a života podle více náboženství je Japonsko,kde Lidé uctívají šintoistická i buddhistická božstva.Také křesťanství je zde zastoupeno.Není vzácnost, že svadby,pohřby i křtiny jsou vedeny v jiných chrámech a dle jiných náboženských tradic.

anonym

nůže se vše, ale tyto dvě náboženství se vylužují, takže to závisí jen na daném člověku ;D

DDarent

ano, ale bylo by to proti jejich pravidlům- 1. bůh, takže by byli jenom ze čtrtky věřící…

Aga

Znám člověka, který říká že uznal Krista za svého spasitele, ale přitom se počítá k budhistům. Já osobně jsem křesťanka a vím, že tato dvě náboženství se v některých věcech zásadně neshodují.Utrpe­ní,vykoupení,re­inkarnace a další.Pravý budhista nemůže být pravým křesťanem a naopak.