Pokročilý

Může člověk sám sebe podvádět?

Pokud ano, tak jak?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V delfské věštírně byl u vstupu nápis "Poznej sám sebe".. To znamená, že nikdo nemůže pochopit ostatní, pokud nepochopí své jednání a chování. Jde v podstatně o morálku.

Každý by měl umět naslouchat svému srdci, svědomí, emocím atd. a uvědomit si, že má své chyby, že nejedná vždy tak, jak by měl. Není snadné přijmout pravdu o sobě. ač ji sám člověk tuší, nebo mu ji někdo jiný prozradí.

Teď záleží na tom, zda je jedinec schopen pravdu přijmout, nebo ne. Třeba raději opustí přítele, přijde i o majetek atd. Takže tím, že se nad sebou nezamyslel, zvítězilo jeho špatné já, podvedl sám sebe, byť získal jen "morální škraloup".

Takže by měllo platit, aby každý pozval svou morální podstatu, choval se podle ní, nesváděl svoje chyby na druhé, nelhal sám sobě, tím se dopuštěl "podvodu". Určitě by byl šťastnější.

Další odpovědi:

Zlatý

Ano, svým způsobem. Dost často se to stává, že podvádíme a obelháváme sami sebe.

Zlatý

Ano...
Pokud se z nějakého důvodu zproneveri tomu, v co věří...

Pokročilý

Ano, když si člověk něco nalhává... podvádí a lže sám sobě ;-)

Stříbrný

jasně ! vod zejtřka nechlastám ! přestanu kouřit ! naučím se španělsky ! ještě něco ?

Zlatý

Ano tím, že lže ostatním, ale sám sobě nic
nepřizná. Nepřijímá kritiku od nikoho přitom
o sobě ví, že svým jednáním poškozuje, jak
sebe, tak další.

může, třeba svoje zdraví

Bronzový

Například lidé ví o škodlivosti kouření a přesto kouří, ví o škodlivosti nějakých potravin, a přesto je konzumují a dalo by se pokračovat. Nebo se mne někdo zeptá, jak se mi daří a mne se chce jít se domů vyspat, ale musím se usmát a říci, že je mi dobře. Mám pokračovat.?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4392
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.