Může člověk s chřipkou pokud někoho zachraňuje dýcháním z úst do úst přenést dechem tu chřipku?

Jaké jiné chodroby se takto mohou přenést? Je to v podstatě jako u líbání?

Odpovědi
Kepler

Dá se tak přenést mnoho chorob, ale život zachraňující úkony mají vždy přednost. Mimochodem dýchání z úst do úst je už zastaralý a překonaný způsob. Dnes se provádí jen masáž hrudníku, tj. energické stlačování hrudníku mezi bradavkami v určité frekvenci. Částečně to nahradí i plicní ventilaci a pomůže srdíčku opět naskočit.