MonkeyKing

Může člověk napsat knihu, pokud je mladší 18 let?

Vydá mu jí někdo?
Může si jí publikovat sám ( i člověk starší), ačkoliv nebude mít nakladatelství?

Nejlepší odpověď
Drap

Věk není tak důležitý. Pokud bude kniha dobrá, a podaří se to přesvědčit nějakého vydavatele, tak určitě vydá.

Další odpovědi
ivzez

Invence a kvalitní vyjadřování nemusí nutně souviset s věkem.
Záleží na kvalitách autora, nikoliv na jeho věku.

Obdobně pro vydání knyhy. Bude-li kniha dobrá, snadno najde vydavatele.
U začínajícího autora to ale nebývá pravidlem. Pak je možné knihu vydat
na vlastní náklad (potřebné finance sehnat např. brigádou).

Pár nakladatelství, v nichž je možné vydat knihu vlastním nákladem, je i u nás.
Doplňuji:
Kam koukám?!?
Obdobně pro vydání knihy

led

Napísať knihu môže každý, dokonca i ten čo nevie, či nemôže fyzicky písať – môže ju nadiktovať (príklad Ako sa kalila oceľ – autor bol nehybný), bez ohľadu na vek.
Podľa právneho systému ju ale mladší spisovateľ, dieťa, nemôže priamo vydať, môže právne úkony vykonávať len cez svojich zákonných zástupcov – rodičov.
Vydá mu jí někdo?
Ak zaujme kohosi vplyvného vo vydavateľstve, môže sa kniha vytlačiť na náklady vydavateľstva.
Autor – samonakladateľ, nie je veľmi bežný jav, ale ano, sú aj takéto prípady. Ide hlavne o knihy v malom počte výtiskov, určené buď určitej skupine čitateľov, alebo konkrétnym ľuďom (odborná literatúra, básne, poviedky či iná krátka próza, pamäti,…).