zzzlatokopka

Může člověk, který není podnikatel odkoupit od sběračů kovů šrot?

Pokud by to dělal opakovaně, jaký ŽL" by na to byla potřeba?

Je použitá měď vždy odpad, nebo by se dala považovat za běžný produkt na který stačí ŽL nákup-prodej?

Všem předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
arygnoc

pokiaľ ho bude hromadiť [napr. pre umeleckú tvorbu] a nepredávať ďalej, môže.

pokiaľ ho bude spracovávať alebo predávať ďalej, nemôže, lebo sa jedná o nedovolené podnikanie.

;-Q

Další odpovědi
Drap

Pokud použitou měď dále zpracováváš něco z ní vyrábíš, tak to neni odpad. Pokud ji jn koupíš a prodáš, tak to odpad je. /Slovo odpad neni nejvhodnější. Spíše se jedná o druhotnou surovinu/

anonym

Vše je možné,ale kde už to přestává být legální netuším.

jjj123456789

S Cikánama radši nic nemít.

anonym

Odkoupit železný šrot je možné jen od osoby,která má živ,list.
Ona pak šrot dále prodává k distrubicí na další zpracování.
Bez žl to nelze.

zzzlatokopka

Čeňku:-DDD o tu legálnost mi jde:-)