redy

Může člověk koupit kousek louky?

Když to má někdo pronajatý?
Ptá se kámoš, neptala sem se na co ale docela mi to zajímá,já myslím že ne ale nevím.
děkuju
nevím kam s otázkou

Nejlepší odpověď
marci1

Může, pokud se domluví nájemce s pronajímatelem a ten mu pozemek prodá.

Další odpovědi
petra15

Ano, muzes si napr. ve Skotsku koupit jeden ctverecni metr, a uz muzes nosit slechticky (tamni) titul.....
Doplňuji:
…jinak tomu smyslu te otazky nemohu nijak nasledovat…

Hamon

Ano.
Doplňuji:
Najemni smlouva neznamena prekazku pro zmenu vlastnika. Novy vlastnik se stava pronajimatelem za stavajicich podminek, pokud v najemni smlouve neni neco jineho.
Zmeny v souvislosti s novym obcanskym zakonikem jsem zatim nemel duvod studovat, ale muzes se podivat na paragrafy okolo pachtu.

redy

Hamon – marci1– díky