Avatar uživatele
Pokročilý

Může člověk dělat učitelku ve školce nebo aupair bez vejsky? Jenom stredni pedagogickou?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Může , existuje střední pedagogická škola specializovaná na MŠ. Aupair nemusí mít ani střední pedagogickou školu. Záleží na agentuře, jaké má požadavky.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Vzdělání, kterým se získává odborná kvalifikace učitele mateřské školy, stanoví přímo zákon č. 563/2004 Sb. Odbornou kvalifikaci lze tedy například získat podle § 6 odst. 1 písmeno c) středním vzděláním s maturitní zkouškou získaným ukončením vzdělávacího programu středního vzdělávání v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu učitelů předškolního vzdělávání, nebo i vzděláním podle § 6 odstavce 2 písm. a), tedy vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku.
zákon č.563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů,
§ 6 Učitel mateřské školy
(1) Učitel mateřské školy získává odbornou kvalifikaci
a) vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na pedagogiku předškolního věku,
b) vyšším odborným vzděláním získaným ukončením akreditovaného vzdělávacího programu vyšší odborné školy v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu učitelů předškolního vzdělávání,
c) středním vzděláním s maturitní zkouškou získaným ukončením vzdělávacího programu středního vzdělávání v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu učitelů předškolního vzdělávání, nebo
d) vzděláním podle odstavce 2 písm. a).
(2) Učitel mateřské školy, který vykonává přímou pedagogickou činnost ve třídě nebo škole zřízené pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, získává odbornou kvalifikaci
a) vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku, nebo
b) vzděláním stanoveným pro učitele předškolního vzdělávání podle odstavce 1 a vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném bakalářském studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku, nebo vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na speciální pedagogiku.

Zdroj: http://www.msmt.cz/vzdelavani/ skolskareforma


Avatar uživatele

Bez vysoké školy můžeš dělat nejen učitelku, ale i ředitelku MŠ. Zde je požadováno středoškolské pedagogické studium ukončené maturitou.
Jako au pair nemusíš mít vůbec pedagogické vzdělání. Zde je spíše zapotřebí schopnost domluvit se s rodinou, ve které budeš pracovat. Ale i to se dá řešit studiem jazyka, které některé "zaměstnavatelské" rodiny dívkám, které se starají o jejich děti, umožňují nebo hradí.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2416
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.