bububabu

Muže ČEZ nutit podepsat takovou smlouvu?

Jde o distribuční sazbu.
Máme elektrický kotel a etážové topení ale oni chtějí podepsat sazbu na přímotopy (D45d) kde 20 hodin vyjde sice stejně, ale 4 hodiny je potom dražší nežli u toho elektrického topení které chceme (D57d)
Odůvodnili to tím že s nimi nemáme smlouvu a tak si tuto sazbu nemáme právo vybírat, prý až po podepsání smlouvy to můžeme změnit, což je mi ale divné poněvadž malými písmenky je na smlouvě psáno že podepsaná smlouva se nesmí změnit a dokonce i že podepisujeme smlouvu bez nápadně nevýhodných podmínek.
Mě se ale právě toto jeví jako nevýhodná podmínka!
Je to od ČEZ adekvátní postup?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Smlouva je dohodou obou smluvních stran. Když se ti v ní něco nelíbí, nepodepisuj!

Další odpovědi
Drap

Nikdo tě nemůže nutit podepisovat žádnou smlouvu. Šel bych k jinému distributorovi.

Mc Merkurion

…múžete chtít co chcete, ale nejdříve si zjisti, co to je za sazbu, je to pro přímotopy a ten vy nemáte, takže máte peška: „pro vytápění hybridním nebo přímotopným elektrickým spotřebičem či tepelným čerpadlem pouze distribuční sazbu D57d“

Zdroj: http://www.eli­mon.cz/novinky/de­tail/76

mosoj

A je nutné kupovat od ČEZ. Pokud vím je dost levnějších dodavatelů.
Nicméně splnění podmínek pro přidělení sazby je samozřejmé.