ptáč

Může Česká republika vyhlásit válku Rusku?

Nejlepší odpověď
slevin

pro rusko by to bylo jednodenní vojenské cvičení,–)))

Další odpovědi
setapouch

Otazka neni, jestli muze, ale jestli bude muset. Pokud Rusko napadne clensky stat NATO, jak z ust predstavitelu Ruska opakovane zaznelo, pak nasi smluvni povinnosti bude tomuto statu pomoct v ramci kolektivni obrany. A to by znamenalo nutnost skutecne Rusku valku vyhlasit.

MK44

Ale jistě, to jí nikdo nemůže zakázat 😉 A proč ne Spojeným státům, Indii nebo Číně? Nebo všem? Jenomže, když my vyhlásíme válku, tak nepůjde o napadení našeho území, ale o naši agresi. Takže nebudeme mít nárok na podporu NATO. Ani bratia Slováci nám nepomůžou. Možná bude lepší než vyhlašovat válku, zajít si na pivo.

Kelt

Samozřejmě, že může. Jsme samostatná republika, máme vrchního velitele vojska, formálně je tedy všechno v pořádku. Ale představ si, že herec Krytinář vyzve Kličkova na boxerský souboj. Tak by to vypadalo.

anonym

Nerouhej se!

orwell

Ano, může. Může vyhlásit válku komukoliv, je to jednostranný akt. Otázkou je jak a čím ji povede. Vzhledem k tomu, že nemáme s Ruskem přímé hranice, bylo by nutné ještě získat spojence, nebo zabrat např. Polsko, nebo Slovensko s Ukrajinou, … Případně s pár půjčenými letadly (které nesmíme poškodit) provést útok ze vzduchu, ale před tím narušit vzdušný prostor sousedních států. Jako námět pro sci-fi nebo nějakou komedii dost dobré.

led

Politické a vojenské záväzky Českej republiky vám na to dajú presnú odpoveď.
Vôbec nejde o to, čo my chceme a čo nechceme.

honza19hk

Může ale proč by to dělala? Stejně by jsme se neubránili,a navíc Zeman má Rusko evidentně rád.

zjentek

led: to je přeci logický, že nejde o to, co v takový situaci chcou a nebo nechcou slováci ..nejseš nějaká pyšná?

led

zjentek, nie, nie som pyšná. Skôr pri odpovedi premýšľam. Skúste to aj vy.

arygnoc

viete o tom, že v čr žije 800.000 občanov s českým občianstvom, ktorých rodným jazykom nie je čeština? (bez moravákov, slezanov, …)

;-Q

setapouch

Bratia se trhnou a založí si fašistický stát, když je válka prohraná, škemrají o opětovné spojení. Poté, co se u nich vybuduje průmysl, se opět trhnou, aby se následně chlubili tím, jak nás zase vysávají.

Je mi z vás na zvracení.

setapouch

Příspěvek smazán administrátorem.

setapouch

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Příspěvek smazán administrátorem.

setapouch

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Příspěvek smazán administrátorem.

setapouch

Příspěvek smazán administrátorem.

arygnoc

Příspěvek smazán administrátorem.

setapouch

Příspěvek smazán administrátorem.

setapouch

Příspěvek smazán administrátorem.