dagry

Může česká firma zaměstnávat víc cizinů než Čechů?

Nejlepší odpověď
Drap

Může, neni to nijak zákonem upraveno. Může zaměstnávat samé cizince

Další odpovědi
chudst

Ja si myslim, ze na to snad zakon neni… pokud jsou v Ceske republice legalne, ci to ma nejak propojeno se zahranicim, pak ano, bohuzel muze.

Džanička

Může, pokud mají řádná pracovní povolení apod.. Cizinci za ty peníze pracovat půjdou, pro ně to je dost peněz, naši pracovat za minimální mzdu nechtějí, a já se jim ani nevidím.. Když jsem pracovala ve fabrice v Pardubicích, tak jsem se setkala snad jen s cizinci, hlavně ukrajinci, bulhary, ale i východnímy slováky, kteří doma práci nemají, ale zase z vlastní zkušenosti vím, že zase takový pracanti to nejsou a věčně se po nich muselo něco dodělávat, předělávat.. A taky vám nerozumí, co vlastně mají dělat.. Zaměstnavatelům se také víc vyplatí zaměstnávat cizince než čechy..