Angi-Shy

Může celé tělo bolet z tumoru?

Prý, že když má člověk/zvíře tumor, tak z toho bolí tělo, i když e odoperuje, že jak v těle stále zůsávají ty buňky a tělo je stále napadené, tak bolí. Je to pravda?

Odpovědi
anonym

Nemyslíte spíše paraneoplastický syndrom? Jinak je to totální hovadina. Tumor v mozku může působit bolesti celého těla a jizva po operaci může způsobit otok v té oblasti, což v podstatě „nahradí“ ten tumor. Ovšem nelze demagogizovat – globálně tumor nezpůsobuje bolest, natož bolest v jiné části, než ve které jest umístěn. Kdyby rakovina bolela, dala by se snadno operovat – člověk by jen ukázal… Proč si asi musíte prohlížet prsa? Že by pro včasnou detekci rakoviny/tumoru?

mosoj

Dnes je tumor vždy považován za zhoubný nádor.
U Jugara chybí odkaz na doslovný text. Není to z jeho hlavy.

Samozřejmě že může. Něco jiného je lokalizace nádoru a něco jiného jsou jeho projevy.
Na onkologa bych neměl odvahu se pasovat.

anonym

To bude záležet o jaký tumor se jedná.Je to relativní.Kde je tělo napadeno,dle toho se odvíjí vše.
Tumor (též zduření) je jakékoliv lokalizované zatvrdnutí nebo otok tkáně. Toto zduření může být způsobeno nádorovým onemocněním, ale příčinou může být i lokalizovaná infekce, alergická reakce např. štípnutí hmyzem. V klinice se pojmem tumor může označit jakákoliv hmatná rezistence, pro silnou asociaci pojmu tumor s nádorovými onemocněními se však toto označení již příliš nepoužívá a pojem tumor je většinou používán jen v souvislosti s nádory.

da ny

Kam chodíš na ty „nesmysly“? 🙂
Je však pravda, že velmi oslabený IS se projevuje podobnými „potížemi“, tedy
i stěhovavými bolestmi (kloubů, svalů) např. jako u revmatismu.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Tumor