dáma z ČR

Může časté pití majoránkového čaje ublížit?

Může mít majoránkový čaj vedlejší účinky při dlouhodobém nebo častějším pití?

Odpovědi
Mortin

Každodenní pití majoránkového čaje může u citlivých lidí nadlouho vyvolat bolesti hlavy.

Zdroj: http://www.by­linkyprovsechny­.cz/byliny-kere-stromy/byliny/113-majoranka-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani

ivzez

Nic se nemá přehánět. Ani pití bylinkových čajů.

da ny

Obecně platí pro bylinné čaje:
pít/užívat maximálně 14 dní, pak by měla následovat stejně dlouhá pauza (minimálně týden).
Některé bylinky se užívají jen při akutních obtížích i preventivně, ne celoročně.

lota

Myslím, že může. Majoránka je dost silná, tak by se měla pít s mírou.