Muže bývalý zaměstnavatel požádat bývalému zaměstnance aby se zastavil na firmu a za přítomnosti..

Muže bývalý zaměstnavatel požádat bývalému zaměstnance aby se zastavil na firmu a za přítomnosti podnikového právníka podal vysvětlení proč nějaký zákazník nezaplatil nebo ještě nezaplatil nějakou fakturu za zboží. Podotýkám, že původní zaměstnavatel se dostal do finanční insolvence a proběhl řízení insolventní a po té prodej poníku novému majitelovi, dnes je to nový obchodní subjekt s novým názvem firmy a tento nový subjekt dnes mne pozval abych podal vysvětlení k pohledávky, kterou jsem na začátku tohoto textu vysvětloval. Z podniku jsem radně odešel po podaní výpověď a to z důvodu, že jsem svoje výplaty nedostával v řádným terminu. Předem děkuji za odpověď,

Nejlepší odpověď
standa

NEMŮŽE !

Vysvětlení byste byl povinný podat pouze Policii ČR, soudu nebo jinému správnímu orgánu.

Je však na vás, zda požadované ´vysvětlení´ nepodáte dobrovolně…, což však asi nehrozí z důvodů, pro které jste se se zaměstnavatelem rozešel, že ?

Další odpovědi
mojitek

je to jak pise Standa-nemůže-to po Vas chtit.Vykaslete se na nej,od takovych lidi radeji dál

anonym

Požádat o to může a to je tak vše. Ostatní závisí na Vaší dobré vůli.