zjentek

může být ženská taky hnidopich?

..a nebo co by taková ženská byla? Hnidopíchačka? Existuje to vůbec? Dá se tomu nějak bránit? :o

Nejlepší odpověď
annas

K hnidopichům mohou patřit obě pohlaví.

Ženský tvar je podle pravidel hnidopiš-ka.

Ženské tvary se od mužského rodu, který není nijak krácený, se přechylují příponou -ka , tedy hnidopich-ka. Před k se mění ch v souhlásku š.

Hnidopichová by byla manželka od příjmení Hnidopich, nikoliv od podstatného jméno hnidopich.

Další odpovědi
marci1

Může. Tvar by „mohl“ být : hnidopicha, hnidopiška, hnidopíchová apod. Vaši otázku obratem smaže. Bránit se tomu nelze, musíte to brát s humorem . 🙂 🙂 🙂

zjentek

a která píchačka mně to smaže? Ty víš? Honem, napiš která, než to smaže :o

marci1

Je to úplně jednoduché, zamysli se. 🙂