Lordcruss

Může být vůdcem psí smečky dítě?

Myslím že lidský vůdce psí smečky může být jen někdo dospělý ale nevím to přesně.
Díky za odpovědi
Doplňuji:
myslím tím asi třeba 12let

Nejlepší odpověď
beer

Může. Zejména v tomto věku se štěně dítěti rádo naprosto přizpůsobí v případě, že dítě má k výchově psa jakýsi cit, nebo má možnost již vychované psy sledovat a něco odkoukat.
Zkušenost.
Jako kluk jsem chodil s dědou na hon, v naší rodině byli různí příbuzní myslivci a proto jsem již na ZŠ měl svého perfektně vycvičeného psa, pro něhož jsem byl jediným vůdcem smečky já.
P.S: A dodnes nemám problémy ani s těmi nejnevychovanějšímy psy, které k nám do ordinace dorazí ))

Další odpovědi
gepik

Ač nejsem žádný odborník, myslím že žádný zákon to nezakazuje. A pokud si i tak mladý dokáže sjednat respekt u psů, může je i vést. Mezi mašéry jsou i děti, nebo se podívej na nějaké filmy, třeba Bílý tesák.

Drap

Spousta dětí dokáže se psy velice dobře pracovat i ve 12 letech. Většinou se však na to již několik let připravují.

bolak

můj brácha jednou pokousal psa. né, vážně, normálně jsme byli na návštěvě, a bráchu pokousal jezevčík, ale von mu to vrátil, a pes utek do kotelny a tam trucoval

nicméně ani tak ho pak nerespektoval, protože když jsme přijeli za 14 dnů znova na návštěvu, tak nejdřív skákal radostí, ale jakmile se u vrat objevil brácha, tak se otočil zády a ignoroval ho, ale je fakt že bráchovi bylo jen 8 let, u 12tiletýho nevim, asi záleží na tom jak velký má to dítě tesáky a co je to za rasu

arygnoc

podľa posledne prijímaných zákonov kdekoľvek na svete dieťa môže čokoľvek.

jediné, čo nemusí, je poslúchať rodičov.