Může nastat vnitřní krvácení do stehna i kvůli něčemu jinému, než je zlomenina?

Nejlepší odpověď
Quimby

Ano, jakákoliv modřina je výsledkem vnitřního krvácení. Dojde k poškození podkožních cév a krev se vyleje ven z cév.

Další odpovědi
Danina65

Bože Niki…Zkusila všimla sis někdy jaké má motýl nádherné barvy, nebo jak šumí vítr v aleji?

da ny

„… vnitřní – je nutný operativní zákrok, pokud nedojde k samovolnému zastavení krvácení…“
„Ke vnitřnímu krvácení obvykle dochází po úrazu, vzácněji může být způsobeno i porušením stěny cévy chorobným procesem. Úrazovým dějem vedoucím obvykle k vnitřnímu krvácení je buď přímé působení násilí vedoucí k přímému (=přímo vlivem vnějšího násilí) i nepřímému (=poranění např. odlomenou kostí) poranění hluboko uložených cév, nebo prudké zrychlení, např. při dopadu, vedoucí ke vzniku střižné síly na vstupu cév do některých orgánů. Příčiny se mohou kombinovat,.....“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vnit%C5%99n%C3%AD_krv­%C3%A1cen%C3%AD