Duvemblejt

Může být ulička vlasníka a ne obce?

Dobrý den všem, chci se zeptat jestli je ulička napsaná na obec a ne na vlastníka parcely.Před rokem sem tam jel na kole a paní mi říkala že jím jezdím na pozemku. :O . Chodím přes to každý den na autobusovou zastávku. Mají tam akorát výjezd pro auto cca. 5 m výjezdu ale ten problém je jestli je ta ulička jejich ? ZDE SEM TO PRO VÁM ROZEPSAL!! – http://img.war3zo­ne.eu/img/1310202548­.png
Doplňuji:
Díval sem se na katatrální mapu a je to napsané na OBCI!!

Nejlepší odpověď
beer

V tomto bordelu klidně může přes soukromý majetek vést dálnice či jezdit vlak, natož pak ulička !!
Jeden papír běžně tvrdí něco jiného, než papír jiný ))

Další odpovědi
Drap

Vlastníka lze zjistit na katastrálním úřadě, popřípadě v katastrální mapě. Ulička může být jak ve vlastnictví obce, tak soukromníka.

Alesh

Pak si baba dělá nárok na něco, na co nemá.
Nehledě na fakt, že vstup na soukromý pozemek (kdyby byl její), který není řádně označen nebo oplocen není ze zákona zakázán. To by pak člověk nesměl přejít louku, jít do lesa apod.

anonym

To Alesh:
Který zákon máš na mysli?

venkovan

Asi bych zašel za paní a dal s ní řeč. A poprosil jí o souhlas jezdit i na kole. Někdy to lidi potěší.
S ulicemi a cestičkami je problém – někde jsou skutečně nejsou v majetku obce. Někdy ale se uplatňuje vydržovací právo atd.
Jinak průchod krajinou upravuje zákon o ochraně přírody. Není zcela pravdou, že ve volné krajině mohu chodit kam chci a jak chci.