Může být troll chytrý?

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že je to někdy sporné. Řekla bych, že záleží na úhlu pohledu.

  1. Troll je celkem chytrý, ale dává to najevo svým sebevědomím, tím, že provokuje ostatní k diskusi. Troll nedělá z druhého hlupáka, ale zmanipuluje ho, ten se naštve, udělá hlupáka sám ze sebe. Nebo není chytrý, zvyšuje si své sebevědomí.
  2. Pokud někdo nepochopí záměr trolla, tedy jeho provokace, dá se říct, že je troll chytrý, protože ostatním se ho nepodařilo odhalit.

Když se to ostatním podaří, troll zuří, protože se pro ostatní stal hlupákem on.

Další odpovědi
anonym

Chce-li být úspěšný, musí být chytrý. A vzdělaný…
😉
Jinak to není troll, ale trotl.
😁

www

Ten internetový může být i chytrý, protože se třeba svými příspěvky chce jen bavit a dělá ze sebe trolla.
Takových je ale málo 🙂
Zkušenost
P.S: Na bájné bytosti se předpokládám neptáš.
Doplňuji:
Je to podobné jako třeba:
Sedíš u piva, přisedne si ‚mistr světa a přilehlých obcí‘, dáte se do řeči. Po nějaké době se opět hloupě vyjádří k něčemu o čem máš přehled a nenápadnou a hloupou podotázkou zjistíš, že skutečně jen machruje. Stačí po nějakém čase předložit natolik přesvědčivý argument, že mu rázem dojde skutečnost, že nesedí v této problematice s žádným blbcem, spadne mu brada a jeho reakce jsou pak mnohdy velmi zábavné! 🙂
Většinou otrava velmi rychle zmizí a třeba i toto může být cílem 😁

zjentek

to bylo chytrý ..hele, kdo jseš? :o

da ny

Internetový možná ano, ale zase bude mít jiné „nedostatky“… 😉
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tro­ll_%28internet%29

marci1

Chytrý nemůže být trollem ! 🙂

McArthur

Troll ano, ale autor otázky??? 🙂