bolak

Může být transplantovaná ledvina, kterou tělo odmítá, vrácena zpátky dárci?

Nejlepší odpověď
anonym

Ne…
„Odmítání“ transplantovaného orgánu se projevuje jeho odumřením – zničením.

Další odpovědi
Pájo

Ne.
Nejedná se o klasický náhradní díl, ale o orgán, který napadnou buňky imunitního systému obdarovaného, což vede k jejímu nevratnému poškození. Také zde není jasná hranice, od kdy se lednina v těle jen adaptuje (a ještě plně neprospívá) a kdy už opravdu selhává.