Sim

Může být těleso zároveň v klidu i v pohybu?

prosím o ňáký přiklad?

Nejlepší odpověď
baghira

Pohyb je relativní (jak říkal starý Einstein).
Ve vlaku jsi v klidu vzhledem k sedačce, ale v pohybu vzhledem k výpravčímu na peróně.

Další odpovědi
Wang

Ano, třeba kufr ve vlaku.
Ve vztahu k okolní krajině, kolejím atd. je v pohybu.
Vzhledem k vagónu, kupé a přihrádce na zavazadla je v (relativním) klidu.

Jde o to, vůči jakému předmětu nebo prostředí pohyb vztahuješ.

sdesigner

Samozrejme ze ano…uci o tom teoria relativity…ak cestujes napriklad v lietadle si vzhladom k lietadlu v klude ale v ohlade na krajinu si v pohybe…myslim ze ti to musi byt teraz jasne :)
Doplňuji:
Ale zaroven som presvedceny o tom ze tu uz tato otazka bola…tak najskor hladaj a potom sa pytaj..nech tu mame poriadok :) zdar a pekny den :)

Conchus

To je všechno relativní. Př. Vlak stojící ve stanici je v klidu, ale vůči pohybu zeměkoule je v pohybu.