Avatar uživatele
VeRe1983

Může být stejný druh oleje pro benzínové i diesel motory?

Zaujal mě popis na obalu automobilkou doporučeného Shell oleje na kterém je uvedeno, že je určen pro oba druhy motorů. Je to vůbec možné? Vzhledem k nabízeným olejům pro dieselové motory jsem vždy myslel, že tyto oleje jsou vzájemně odlišné.
Doplňuji:
Díval jsem se teď na obal a jsou tam normy ACEA A3/B3 a API SN/CF takže to napovídá, že by to mohlo být univerzální. Ony nejasnosti u mě vzbudil dvojí obal, kdy na jednom obalu téhož výrobku byla uvedena vhodnost pro oba typy a na druhém nikoliv, přičemž jde o totožný výrobek. A aby se to nepletlo, navíc jsem ještě viděl HX7 speciálně pro diesel.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? jjj123456789 před 3314 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Na olejích se zpravidla píše i (doufám že to nespletu) zátěžová kategorie pro benzin a diesel. Olej je většinou použitelný pro oba motory, jen by sis měl ověřit, zda olej dle zátěžové kategorie je vhodný do tvého motoru.
Takže nejdřív si zkontroluj doporučenou viskozitu a pak si ověř tu zátěžovou kategorii pro tvůj typ motoru… (obvykle se udává tuším Sx pro jeden typ a Cx pro druhý typ motoru, druhé písmeno udává tu kategorii)
Doplňuji:
http://www.pe­troleum.cz/vy­robky/oleje-motorove-specifikace.aspx

Upravil/a: Dochy

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano je to možné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek