Múže být slepice usnášeníschopná ?

Nejlepší odpověď
carpediem

Může, často je usnášeníschopný i vůl:-)

Další odpovědi
annas

Něco jsem hledala na netu a narazila na módní kabelky. Šílené tvary – např., lebka, žába i slepice.

http://prozeny­.blesk.cz/gale­rie/pro-zeny-volny-cas-koktejl/365016/

--
Proto se domnívám, že touha nositelky mít „slepičí“ kabelku, ale především vyjádření výjimečnosti, dokonalosti, originality, její zaslepenost daly této ženě křídla, takže ji lze považovat za slepici.

Cítí se volná, svobodná jako pták a uvědomuje si, že se může „vznášet i ve výškách“, takže je i usnášeníschop­ná. 🙂.

gecco

Nikdy jsem to nezkoušel – vždycky jsem je zabil dřív, než se usnášely…
😉

orwell

Každá slepice je u snášení schopná pouze hodně tlačit.

ivzez

Jak která …

quentos

jedině snášeníschopná

mosoj

Není. Má bohužel na rozdíl od ženy o jeden mozkový závit míň.

klumprt

Otázka má dvě roviny:

  1. politická:

Pokud slepice v daném sboru představují svým počtem dostatečný podíl, aby tento sbor byl usnášeníschopný i bez přítomnosti volů, pak lze říci, že přítomné slepice jsou usnášeníschopné.

  1. biologická

Mám za to, že organismus slepice má v sobě jakési brzdy, které mu zabrání, aby sám sebe zahubil snášením vajec v objemu, který bude přesahovat jeho reálné možnosti, neboť by tím sám sebe připravil o možnost snůšky dalších vajec po regeneraci a nabytí dalších zdrojů pro jejich tvorbu.