Rokio

Může být psychopat ten, kdo nespáchal ani se nepokusil o trestný čin?

Když se někdo nedopustí zločinu ani pokusu o něj, může být pak tato osoba považována za psychopata?

Jaký je vlastně hlavní vlastnost psychopatů, tedy jaký člověk musí být, aby dostal toto označení?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, může.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Psychopatie

Další odpovědi
Hlada

Může. Duševní nemoc diagnostikuje lékař na základě vyšetření, nikoli toho, zda se dotyčný dopustil nějakého trestného činu.

zjentek

Psychopat není povinen páchat trestnou činnost.

dubraro

Samozřejmě. Ne každý psychopat je násilník. To jsou spíše ti hloupější. Ti chytří psychopati jsou v politice a ve vedení firem a jen výjimečně jsou potrestáni.