STUDENTKAEVA

Může být muž porodní asistent?

Muž jako porodní asistent

Odpovědi
marci1

Ano. 🙂
„Pokud způsobilost k výkonu porodní asistentky získal muž, je oprávněn používat označení odbornosti porodní asistent.“

Zdroj: http://www.pdcap­.cz/Texty/PA/Za­kon96a424.html

Cenobita

Teoreticky ano, v tomto není žádná diskriminace pohlaví.

Kelt

Ano, v Cimrmanově hře Lijavec je taková postava.

dubraro

IMHO může. I když to není obvyklé, myslím, že dobře vyškolený a citlivý muž by tuto práci mohl úspěšně vykonávat. Při porodu mohou nastat situace, kdy je třeba se rychle rozhodovat a aktivně konat – to jsou vlastnosti bližší mužům. Otázka je, jak by se to líbilo rodičkám 🙂

da ny

Jistě, není to běžné u nás v nemocnuci, později v LDN pracuje muž (45) jako zdravotní „sestra“.