Mauťa

Může být plísní i od ní načichlé věci?

Doplňuji:
Takže i plísní načichlé věci,můžou nakonec chytit plísen?

Nejlepší odpověď
beer

Samozřejmě, třeba z vlhkého zaplísněného bytu je venku cítit i oblečení majitelů, jejich doplňky atd. Načichne vše.
Doplňuji:
V takovém bytě jak popisuji postupně plesniví textilie, šatstvo, koberce.. Spory plísní jsou totiž všude do prostoru přenášeny vzduchem a kolonizují všechny vlhké a pro život plísně vhodné předměty.
Studium

Další odpovědi
Drap

Ano, většina věcí v okolí je následně cítit plísní. A nemusí se to vždy týkat jen porezních materiálů.

Fyzik

Otázka nedává smysl. Každopádně, měl jsem problémy s plísní, protože jsme měli skříň u vlhké zdi a opravdu oblečení bylo cítit plísní.

marci1

Ano. Třeba oblečení je cítit velmi silně. ☹