Janeček

Může být opravdu šťastný zlý člověk?

Jde o to, může-li někdo, kdo činí ostatním zlo, být opravdu šťastný, anebo je to jen pochybná radost z toho, že škodí.

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Pocit štěstí je hodně individuální, takže je celkem pravděpodobné, že i takový člověk, který se nechová k okolí dobře, se cítí šťastný.
Na druhou stranu je pravda, že většina zlých lidí, kteří ostaním ubližují, si tak snaží „léčit“ nějaký druh frustrace nebo koplexů. Zlo a působění škody jim pak přináší momentální uspokojení, ale o skutečném štěstí se dá hovořit těžko. Ve skutečnosti jej v tom nenalézají, proto také své chování neustále opakují, aby se nabažili alespoň těch krátkých příjených momentů.

Další odpovědi
anonym

někdo si to nemusí uvědomovat, takže může bejt se svým životním stylem šťastný…

panenka

myslím si že takový lidi existujou.pokud jsi se s timto problémem už setkal tak se neboj a bran se je lepší takové lidi upozornovat na chyby které dělají aby je potom nedělali znova

kenyrts

Já osobně si myslím,že ano,jsou lidé kterým dělá nevýslovnou radost,když mohou druhým ubližovat,dělat samé naschvály a inscenovat všelijaké intriky aby jen a jen druhým ublížili a sobě udělali radost a aby si opět mohli říci,to jsem jim zase dal a měl s toho náramnou radost.

Džanička

Já si myslím že zlému člověku dělá radost že může a chce škodit ostatním.Takový lidé mají rádi jen sami sebe.Na nikom jiném jim nezáleži,a většinou ani na vlastní rodině.

Makulka

samozřejně může může se i přetvařovat