Může být něco placeného povinné?

Má otázka zní může mi škola nakázat, abych šel na ples povinně, které je placený? Jak se mám odvolat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Teoreticky nemůže, prakticky ale je. Nejsi v tom sám. Totéž jsem zažil se synem na víceletém gymnáziu, kde musely jít jedenáctileté děti na ples večer do Lucerny. Zřejmě člověk musí pro vzdělání něco vytrpět a obětovat. Dělat nepříjemnosti pár měsíců po nástupu do školy jsme vzdali.

Další odpovědi:

Pokročilý

Hmm, hoď se marod. Pokud ovšem nechceš lhát, řekni že nemáš peníze. Pokud chodíš na Gympl a jsi plnoletý, tak by ti teoreticky nic takového "nakazovat" nemohli.. (palec nahorůů)

Bronzový

Pokud je to tvůj maturitní ples, tak se tam celý ročník fotí, dělá nějaké vystoupení a podobně a nebylo by moc fér vůči ostatním kdybys nešel.
Pokud je to maturitní ples vyššího ročníku tak zas můžeš omrknout co tě čeká. Ještě si to rozmysli. Tančit tě nikdo nutit nemůže a můžeš se vytratit hned v začátku. Pokud to není tvůj maturiťák tak jde jen o to že každý musí koupit nějaké lístky, takže ho můžeš klidně koupit, prodat a nejít. Zeptej se ve škole kdo by chtěl víc lístků.

Stříbrný

(ne)může Vám nikdo nakázat, abyste dělal něco proti své vůli.
V tomto případě Vás nemůže škola trestat za to, že nejdete na ples...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.