Pokročilý

Může být nechuť k určitému školnímu předmětu dědičná?

Všimla jsem si, že moje maminka, babička, dokonce i prababička, nenáviděly dějepis a nikdy jim nešel. Bohužel u mě je to stejně a na gymnáziu mi to dělá trochu potíže. Vůbec nerozumím historickým souvislostem a mám pořád otázky, kterými jsem vždy své učitele otravovala. I když jsem dostala odpovědi, nikdy mi důvody událostí nepřipadaly logické.
Snad ve všem jsem schopná vidět logické souvislosti, jen ne v dějepise. Znáte to někdo? Jak s tím bojujete?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Spíše půjde o vliv výchovy (vyhodnocování podnětů), než genetickou závislost...
;-)

Stříbrný

Pravděpodobnějsí bude vliv výchovy, ale ani ty geny bych nevylučoval - i rozumové schopnosti se dědí a schopnost naučit se v dějepise "letopočty" je něco jiného než schopnost logicky řešit matematické a fyzikální problémy...

Bronzový

Není to spíše učitelem? Neučil tvé předky předci učitele z dějepisu?

Asi to máte nějak zakotveno v genech,když jste to všechny nenáviděly a těžko se vám tento předmět dostává do hlavy.Osobně jsem taky neměl dějepis v lásce,ale postupem času jsem dospěl k názoru,že dějepis je třeba znát,jinak člověk o dost přichází v reálném životě a dost se z minulosti poučí.

Psychický gen se dá přesměrovat či uvolnit,ale aby sis pak rozuměla se svými blízkými,protože nelze změnit jen jednu podstatu problému.
http://jakub.hucin.cz/…

Pokročilý

Já osobně dějepis, také nesnáším. Nebaví mě a ještę k tomu máme dvouhodinovku. Mám co dělat abyfh dějepis neprospala, jediný co mě drží při smyslech je hluk ve třídě. Jinak u nás je zase dědičná nechuť k fyzice a to z mamky i taťky strany.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.