Může být mozek líný se učit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Může, do první ranní kávy je můj mozek líný i dýchat. Ještěže je to funkce podvědomá:-)))

Další odpovědi:

Zlatý

ano, pokud není v pořádku, ale
je-li zdravý v učení mu jistě nic
nebrání :)

Ne, líný může být jen ´nositel´ toho mozku.
;-)

Zlatý

Bronzový

Může se to tak nazvat, ale když chce člověk dosáhnout nějakého výsledku, tak má nějakou představu, jak má výsledek vypadat a hledá nejjednodušší cestu podle hesla, proud jde cestou nejmenšího odporu. Mozek je připraven stále přijímat informace, musí být ale správně vyživován a zásoben kyslíkem a majitel mozku musí vědět o světě.

Ano, možné to skutečně je. V případě, že má člověk v podvědomí uložen významný podnět, v tvém případě nedostatek motivace, případně snahu ušetřit energii, schopnost zapamatování se zhoršuje- učit se je hloupost.

Pokročilý

Já souhlasím s Jiřím Žáčkem, který vždy říkal ;)
Dospěla-li lenost k mozku, už je pozdě na rákosku.

Bronzový

Záleží o co konkrétně se jedná. Pokud se jedná o neukojenou závislost jakéhokoliv druhu může dojít k tomu, že mozek bude vyžadovat nejdříve ukojit právě závislost, než se nastartuje do normálního režimu.

Pokud se jedná o mozkovou disfunkci, kdy se mozek neprocvičuje může dojít k úbytku mozkovích buňek a zpomalý se proces myšlení a přemýšlení. Človek se pak cítí většinou dost unavéný, nedokáže se lehce naučit nové věci.

Já osobně doporučuji procvičovat mozek a taky ho používat. Spoustu lidí to nedělá.

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

technicky vzaté - môže.

dnes prežívajú jedinci, ktorí šíria vadný genetický materiál do ďalších generácií.
tak sa niet čo diviť.

príroda sa ale pomstí, že jej šiahame do plánov.
naše vyhynutie už začalo - neschopnosť u žien normálneho tehotenstva, impotentní chlapi,,, príde katastrofa elektrickej civilizácie a všetci tí alergici, ľudia so železnými orgánmi na elektriku, pôjdu k čertu.

prežijú len tí, ktorých sa civilizácia nedotkla, ktorí prežijú v špine, bez potreby klimatizácie, sú plodní, stačí im k životu uloviť zver a množiť sa a pod.

v našich klimatických podmienkach sú to tmavší spoluobčania, im patrí budúcnosť, a nie nám, bielym spratkom, ktorí sme leniví, prežratí a neschopní spoločne sa pričiniť o prosperujúcu budúcnosť (ja, ja , ja, iba ja!!!)

anonym

ZZZZZ - ještěžě dejchaj plíce...
;-)
Tohle taky znám - ráno vstanu (vypotácím se), dám vařit vodu na kafe a ještěže mám ´pomalou´ rychlovarku - jinak bych si do hrnku ani nestih´ nasypat cukr...
;-)

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2728
Zlatý quentos 1318
Zlatý mosoj 1303
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 602
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 477

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.