Cristovao

Může být laik dobrým psychologem? Prosím poradte mi s touto otázkou,nevím si s ní rady…

Může být laik dobrým psychologem?

Nejlepší odpověď
Drap

Může, pokud dovede dobře pozorovat, naslouchat a vyvodit z toho správné závěry.

Další odpovědi
M.

Asi ano, pokud na to má myšlení.

marijakes

Ano, pokud je vnímavý a dokáže se vcítit do druhého.

RyuzakiKate

Jo, jak už uvedli ostatní – schopnost naslouchat, empatie, dobrá analýza a v neposlední řadě taky určité životní zkušenosti.

Damiana

Psycholog v odborném slova smyslu je člověk, který se věnuje psychologii buďto jako psychoterapeut, klinický psycholog, anebo jako badatel v jednom z oborů psychologie; slovo psycholog také označuje absolventa psychologického studia.
V širším kontextu však může být slovo psycholog použito i pro člověka, který zná nebo dovede poznat myšlení či povahu lidí (například: „Učitel musí být dobrým psychologem“). Takže, proč ne, když je dostatečně empatický atd. – proč ne. Jen si nemůže oficiálně otevřít praxi. Ale obvykle to bývá ten, se kterým se dá dobře „pokecat“ a lidem „rozumí“. 🙂