Sarrow

Může být kapalina smrtelná na dotek?

Kdysi jsem ve filmu viděl scénku, kdy vrah postříkal nějakou kapalinou kliku od auta, chvíli na to, co se kliky majitel vozu dotknul to s ním seklo…

Je něco takového reálné?
Existuje jed, který by byl smrtelný na dotek?
Doplňuji:
Aha, děkuju, koukám, že se jim říká kontaktní jedy :)

Nejlepší odpověď
Wang

Ano.
Jsou jak přírodní, tak syntetický látky.

Další odpovědi
M.

Určité kapaliny mají takový zvyk se vstřebávat do kůže a někdy dělat neplechu. :)

pl4toon

Samozřejmě. Jsou to syntetizované látky z rostlinných zdrojů.

zjentek

odpověď zněla: kontaktní jedy- ricin, nikotin, atd.
..to, že tuto odpověď smazali, hovoří za fakt, že správce nechává na poradně operovat hlupáky. V mých očích tedy tato poradna získává tímto jasnější tvář a tyto fakta rozhodnou o mé návštěvnosti zde, je to jednoduchý princip, mimo jiné trhu.