Může být jaterní cirhóza i z něčeho jiného než z chlastání?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ano, jaterní cirhóza je důsledkem různých chronických jaterních onemocnění. Může jí dostat i naprostý abstinent.

Další odpovědi
ivzez

Ano.

marci1

Jaterní cirhóza může být způsobena různými příčinami, ale v Evropě se nejčastěji vyskytuje na podkladě virové hepatitidy či alkoholismu. Z dalších příčin sem patří metabolické poruchy, biliární cirhóza, kardiální cirhóza, poruchy výživy, poškození léky či idiopatická.

Zdroj: http://nemoci­.vitalion.cz/cir­hoza-jater/

Drap

Ano, může. Někdy , ale v podstatně menší počtu, postihne i abstinenty. Stejně tak i rakovinu plic může dostat nekuřák