Danah

Může být duševní nemoc (např. schizofrenie) i výhodou?

Nejlepší odpověď
briketka10

žádnou výhodu v tom nevidím
jen doživotní odsouzení nemocí !!
Doplňuji:
to že se na tuto chorobu pobírá plná invalidita je samozřejmostí

Další odpovědi
marci1

Duševní nemoc výhodou ? Duševní nemoci většinou provází nezaměstnanost, bezdomovectví­.Průměrná délka života těchto osob může být až o 15 let nižší než u psychicky zdravých lidí. Také u nich častěji dochází k sebevraždám. ☹

anonym

Výhodou je snad jen to,že dotýčný na to bude brát důchod.Jiné výhody v tom určitě nehledejte.

anonym

Psyhiké očkování.
Doplňuji:
„Imunita“

Kelt

Někdy ano. Pacient, který trpí nemocí, se může cítit lépe,protože s ním okolí lépe jedná a lépe se k němu chová. Ale na druhou stranu je to i nevýhoda, člověk nemůže získat lepší práci.