meereg

Může být člověku odebrán invalidní důchod v případě,že jej má přiznán trvale?

Nejlepší odpověď
FOG

Jedina moznost me napada,pokud se ho podarilo vylecit.Napr byly vynalezeny nove leky a jeho fyz.,ci dusevni stav se natolik zlepsil nebo se vylecil uplne.

Další odpovědi
jmhad

Ano,nejen že může,ale i bude.Současná situace v invalidních důchodech svědčí o tom,že shora přišel pokyn k omezení počtu invalidních důchodců a tak jsou šmahem všichni uznáváni jako uzdravení nebo je konstatováno zlepšení jejich zdravotního stavu na 30 % invalidity, což nezakládá právo na důchod.Protože se mne tato záležitost osobně /v rodině/ dotýká, sleduji řadu případů a vím o čem mluvím. Mnohdy se jedná i o lidi pohybující se o berlích.A od­volání nepomůže z jednoduchého důvodu – nemohou se shodit.Paradoxem je,že k posouzení změny zdravotního stavu není nutná osobní přítomnost posuzovaného,ale postačující je tzv. zdravotní dokumentace /a křišťálová koule/. A situace šla tak daleko,že se ID berou i cikánům,kteří měli důchod mnohdy od narození a kteréhož kroku se každý dosud bál.

ReHu

Záleží na tom, z jakého důvodu byl přiznán, ale možné je vše. V ČR ☹.

franku

To slyším poprvé,že je ID trvale.Pokud vím,tak je vždy po určité době nutné přezkoumání.