Trumpeta

Může být člověk nepodmíněně odsouzen ?

Pokud dojde skutečně ke trestnému činu např. podvod – vylákání peněz, může být člověk odsouzen nepodmíněně ? Např. Peníze byly pozdě vráceny věřiteli, ale úmysl poškodit druhého byl prokázán. Podání trestního oznámení pro podvod by bylo podáno až po vrácení peněz.

Odpovědi
Tata

Proč ne? Z vašeho pohledu se vlastně nic nestalo, někdo udělal chybu ale napravil jí. Zaslouží si proto pokárání(podmínku)a život jde dál. Jaké problémy a nesnáze, případné ztráty to přineslo tomu podvedenému. To je právě to co musí posoudit soudce. Musí přihlédnout k tomu jakým způsobem byli peníze vylákány, zda nebylo použito psychického nátlaku. Jestli se jednalo o první případ u pachatele, za jakým účelem je vylákal. Je třeba přihlédnout k tomu zda peníze vrátil o své vůli, ještě před prozrazením podvodu, nebo teprve až se vše provalilo a vrácení peněz pak bylo jen snahou zachránit co se dá. Po zvážení všech okolností a vyslechnutí svědků, potom soudce rozhodne o jak závažný trestný čin byl spáchán.